Συζητήσεις για τα νέα των KISS...

Συντονιστής: KISS ARMY TEAM

Άβαταρ μέλους
By yoshinatsu
#21193 Ο Paul δήλωσε πως η εγχείρηση αυτή έγινε με αφορμή κάποιες (προφανείς σε όλους πλέον) "ατέλειες" στη φωνή του που άρχισαν να κάνουν την εμφάνισή τους τον τελευταίο καιρό, έπειτα από σχεδόν 40 χρόνια στη σκηνή.

Σύμφωνα με τους γιατρούς του, η ανάρρωση θα είναι γρηγορότατη, και πλήρης.
Ας ελπίσουμε πως αυτό θα έχει αίσιο αποτέλεσμα, και πως σύντομα θα έχουμε πίσω τον παλιό καλό Paul που όλοι αγαπήσαμε... :wink:
Άβαταρ μέλους
By Ace_Nek
#21629 30.06.2012 KISS Live@Oslo

Το λέω και με πονάει αλλά ας είναι αυτή η τελευταία περιοδεία που κάνουν.
Δισκάρα θα είναι το Monster, θα πάω σίγουρα να τους δω, αλλά καλό είναι να ξέρεις να σταματάς. Από εδώ και πέρα είναι υπερβολή...
Άβαταρ μέλους
By StratosAce
#21631 Το βιντεο χαλαει την φωνη του μαλλον απο ανθρωπους που ταν εκει ακουσα τα καλυτερα λογια για την φωνη του!
Άβαταρ μέλους
By Jimsolo
Ace_Nek έγραψε:Το λέω και με πονάει αλλά ας είναι αυτή η τελευταία περιοδεία που κάνουν.
καλό είναι να ξέρεις να σταματάς. Από εδώ και πέρα είναι υπερβολή...

+1 :wink:
Ετσι είναι Νεκτάριε...Συμφωνώ απόλυτα...Τον βλέπεις είναι παράφωνος σε σημεία και γελάει...Απο κεί και πέρα........
Άβαταρ μέλους
By SamJam
#21634 όπως είδα σε ένα σχόλιο...ο Paul πρέπει να μηνύσει τον γιατρό που του έκανε την εγχείρηση...
Άβαταρ μέλους
By PsychoHarry
#21635 Καλά μπροστά στο φάντασμα του ozzy που δεν μπορούσε να μιλήσει απ'το δεύτερο (!) τραγούδι,δεν συζητάω για να τραγουδήσει είναι 100 φορές καλύτερος!
Άβαταρ μέλους
By admin
#21636 Εντάξει... είχε καιρό να βγει να τραγουδήσει... πιστεύω στην περιοδεία με τους Crue θα ευθυγραμιστεί :)

KISS FOREVER
Άβαταρ μέλους
By Ace_Nek
admin έγραψε:Εντάξει... είχε καιρό να βγει να τραγουδήσει... πιστεύω στην περιοδεία με τους Crue θα ευθυγραμιστεί :)

KISS FOREVER

...ή θα τον ευθυγραμμίσουν :wink:
Άβαταρ μέλους
By BartSimmons
#21638 Ρε παιδιά, εδώ στην εφηβεία που αλλάζει το σχήμα του λαιμού μας μέσα σε διάστημα τριών και τεσσάρων ετών δε μπορούμε να συνηθίσουμε και πρέπει να μάθουμε σχεδόν απ'το μηδέν πώς να τραγουδάμε. Ο Paul έκανε αυτό το πράμα μέσα σε λιγότερο από ένα χρόνο, τι περιμένατε; Αφήστε που μετά από τόσα χρόνια στο κουρμπέτι του έχει φύγει το άγχος και δεν κωλώνει να ζορίσει τη φωνή του σε σημεία που πλέον δε φτάνει, ανεξαρτήτως εγχείρησης ή όχι, οπότε οι παραφωνίες είναι μέχρι ενός σημείου στο πρόγραμμα.

Tο Crazy Crazy Nights εξάλλου είναι πολύ δύσκολο αλλά ο κόσμος το ζητούσε είκοσι χρόνια, ας το πει κι ας το πει και μέτρια. Αν δείτε το υπόλοιπο setlist είναι σεβεντίλες και το Lick It Up, πολύ πιο εύκολα πράματα από το Crazy Crazy Nights.

http://www.setlist.fm/setlist/kiss/2012 ... f6044.html

Πάρτε και το Detroit Rock City για να δείτε ότι είναι στα επίπεδα που τους έχουμε συνηθίσει από το 2000 και μετά:
Άβαταρ μέλους
By stefanos1999
#21639 καλησπέρα σε όλους σας....
Συμφωνώ με τις απόψεις σας...το θέμα είναι ότι είναι και 60+...ξέρετε πολλούς να κάνουν αυτά που κάνει ο Paul σε αυτή την ηλικία...από εμφάνιση μην μου πείτε...
Εγώ ένα έχω να πώ...του χρόνου Ευρώπη...η καλή παρέα κάπου θα πάει μαζί...
ίσως είναι και η τελευταία φορά που θα τους δούμε γιορτάζοντας τα 40 χρόνια...
τι άλλο να περιμένουμε...εγώ είμαι ευχαριστημένος με ότι έχω κάνει όλα αυτά τα χρόνια αλλά και από τις 5 φορές που τους έχω δεί λάιβ...
Αν τα καταφέρω του χρόνου και τους δώ άλλες δύο θα είμαι σούπερ ευτυχισμένος....
Το καινούργιο άλμπουμ θα σκίσει...εδώ θα είμαστε και θα το δείτε...
Άβαταρ μέλους
By Ace_Nek
#21640 Συμφωνούμε σε όλα. Εξάλλου θα πάω να τους δω standar. Είμαι καλός πελάτης. Αλλά καλό είναι να ξέρεις να σταματάς όταν είσαι στη κορυφή. Και όσο τέλος πάντων δε ξεφτιλίζεσαι. Το τελευταίο πράγμα που θέλω να δω, είναι τους KISS σαν τον Ozzy. O Ozzy έπρεπε να το είχε αφήσει εδώ και δεκαετίες. Οι KISS άλλωστε είναι απο τις ελάχιστες μπάντες που μπορούν να κάτσουν στο pc τους και να κυκλοφορούν τραγούδια από 40 χρόνια. Πάλι κονόμα έχει... :D
Άβαταρ μέλους
By Jimsolo
#21641 Συγνώμη για το τελείως άσχετο, αλλα αυτος ο gene με έχει τρομάξει κυριολεκτικά.
Μιλάμε για τον τύπο τέρας απο άποψη μάρκετινκ.
Βλέπω το show απο εχθές 4/7/2012 στην αγγλία και παρατυρώ μάρσαλ ενησχητές.
Σταματήσανε οι μάρσαλ στις κιςς σκηνές απο το 1996 με το reunion. Και τώρα τους ξαναβλέπω στη σκηνή των κιςς επειδή παίξανε αγγλία!
Φυσικά οι μάρσαλ βρετανικοί ενησχητές.......
Ά ρε simmons....(τί είναι αυτός ρε....)
Άβαταρ μέλους
By BartSimmons
Off topic:
Jimsolo έγραψε:Συγνώμη για το τελείως άσχετο, αλλα αυτος ο gene με έχει τρομάξει κυριολεκτικά.
Μιλάμε για τον τύπο τέρας απο άποψη μάρκετινκ.
Βλέπω το show απο εχθές 4/7/2012 στην αγγλία και παρατυρώ μάρσαλ ενησχητές.
Σταματήσανε οι μάρσαλ στις κιςς σκηνές απο το 1996 με το reunion. Και τώρα τους ξαναβλέπω στη σκηνή των κιςς επειδή παίξανε αγγλία!
Φυσικά οι μάρσαλ βρετανικοί ενησχητές.......
Ά ρε simmons....(τί είναι αυτός ρε....)

Εγώ απλά νομίζω ότι για μία συναυλία δε χρειαζόταν να φέρουν όλα τα δικά τους ηχεία/σκηνικά και απλά γέμισαν τη σκηνή με ηχεία που βρήκαν στο Λονδίνο. Ή ετοιμάζουν καινούρια σκηνή (όπως εκείνη με τις οθόνες) οπότε έβαλαν αυτά μέχρι να παρουσιάσουν την καινούρια σκηνή. Στο δεύτερο πάλι έχεις ένα δίκιο γιατί μπορούσαν να βάλουν τα κλασικά του Alive 35 αλλά προτίμησαν κάτι Αγγλικό.

Όσο για το πότε πρέπει να σταματάει κάποιος: Οι KISS είχαν ατέλειες και το 1996 αλλά αφού το άλμπουμ ήταν καλό έπρεπε να το στηρίξουν με περιοδείες (έστω κι αν στην πραγματικότητα έγινε το ανάποδο, έβγαλαν δίσκο για να στηρίξουν το tour). Αφού τους "ανέχτηκα" μετά τη δεύτερη αποχώρηση Ace+Peter για 10+ χρόνια χωρίς δίσκο, εννοείται ότι θα τους ανεχτώ τώρα που μπορούν να βγάζουν καινούριο υλικό και θα ζητήσω να το στηρίξουν live ακόμη κι αν δεν το'χουν και τόσο.

Off topic:
Και δεν θα διαλυθούν πριν κάνουν μία περιοδεία με Bruce για να στηρίξουν το Carnival of Souls (γιατί έτσι λέω εγώ)
Άβαταρ μέλους
By StratosAce
#22639 Mε εχει φαει τωρα τον τελευταιο καιρο αν εκανε καλο η εγχειριση του Paul στην φωνη του...2 μηνες μετα της εγχηρειση

5 μήνες μετα....

Και παμε στο προσφατα...
Eδω ακουγεται αξιοπρεπες και μια χαρα!

Μια απο τις πρωτες συναυλειες τις περιοδειας..και ακουγεται και δω μια χαρα!

Και παμε στην Kruise τωρα
που εδω ακουγεται ακομα καλυτερα!

και στον letterman ακουγεται καλυτερα και απο το cd!

Συμπερασμα σε καποιες και πιο special συναυλιες δινει το 100 τις 100...παντως το 2010 ακουγοταν καλυτερα...
Άβαταρ μέλους
By sakismandratzis
#22644 αν εξαιρέσουμε της λίγες άσχημες βραδιές του ... μάλλον σε καλό
πρέπει να βγήκε ...

το ότι οι KISS είναι σε φόρμα και έτοιμοι να τα σπάσουν φέτος πάλι .... το αποδεικνύουν η παρακάτω πληροφορίες ...

της οποίες βγάζω στην φόρα αποκλειστικά για το greek kiss army

χοληστερίνη .... ok
αρτηριακή πίεση ... ελαφρός ανεβασμένη
ζάχαρo .... σταθερά οκ

alive and kicking ...... 1. μην ζητάμε κ πολλά
2. μην ξεχνάμε πως αυτά που κάνουν
με τα 60 τους είναι πάρα πολλά ... εγώ πχ το παραδέχομαι ότι
αυτά που κάνει ο simmons εκεί επάνω 2 ώρες .. δεν θα άντεχα ούτε με 2 μπουκάλια ουήσκι ...
Άβαταρ μέλους
By SamJam
#22647 εντάξει,μην τα παραλέμε, είναι ξεκούραστοι άνθρωποι αφού δεν έχουν δουλέψει ποτέ στη ζωή τους...
πάντως για 60ρηδες είναι όντως πάρα πολύ καλοί!
Άβαταρ μέλους
By sakismandratzis
SamJam έγραψε:εντάξει,μην τα παραλέμε, είναι ξεκούραστοι άνθρωποι αφού δεν έχουν δουλέψει ποτέ στη ζωή τους...

πλάκα κάνεις τώρα , έτσι ;

οκ, γκαζμά σε οικοδομή δεν βάρεσαν .... αλλά έχουν δουλέψει
πολύ και σκληρά ... όλοι τους ..