Συζητήσεις για τα νέα των KISS...

Συντονιστής: KISS ARMY TEAM

Άβαταρ μέλους
By alexakiss
#23111 Πολλούς από εμάς δεν μας ενδιαφέρει (και εμένα) αλλά δεν θα δεχτώ εγώ ως Αλέξανδρος, Alexakiss, η Rocksoldier, να μπουν οι Nirvana πριν τους KISS στο HOF. Για όνομα της Παναγίας δηλαδή. Ψήφισα εγώ. Αν θέλετε κάνετε το και εσείς γιατί η μπάλα παίζει οριακά με τους Nirvana.

http://www.rockhall.com/get-involved/interact/poll/
Άβαταρ μέλους
By Ace_Nek
#23112 Την έριξα τη ψήφο. Είμαστε πρώτοι με 15%!!!
Άβαταρ μέλους
By PsychoHarry
#23113 Ψήφισα και εγώ.Είμαστε 2οι πίσω από τους Nirvana και δεν πιστεύω ότι μπορούμε να τους περάσουμε.
Την άποψή μου για το συγκεκριμένο "πανηγυράκι" την έχω γράψει στο παρελθόν.Παρ'όλα αυτά θα ήθελα να ενταχθούν.Να θυμίσω ότι είχαν τη δυνατότητα να είναι εκεί από το 1999.Αντ'αυτού είναι κάτι πρι-Madonnes κλπ
Άβαταρ μέλους
By alexakiss
#23114 Το 2014 συμπληρώνονται 20 χρόνια από τον θάνατο του Cobain. Λογικά θα γίνει δώρο στους Nirvana fans η εισαγωγή του γκρουπ στο HOF. Μην ξεχνάμε πως τα ψόφια είδωλα κερδίζουν πόντους σε αυτές τις περιπτώσεις.
Άβαταρ μέλους
By PsychoHarry
#23115 Και μόνο να δείτε πόσα likes έχουν τα official groups των Nirvana και πόσα των KISS θα καταλάβετε ότι και η δεύτερη θέση στην ψηφοφορία θα είναι επιτυχία.
Οτι θα μπουν οι Nirvana είναι βέβαιο.Το ζήτημα είναι πόσες μπάντες θα μπουν συνολικά.
Άβαταρ μέλους
By alexakiss
PsychoHarry έγραψε:Και μόνο να δείτε πόσα likes έχουν τα official groups των Nirvana και πόσα των KISS θα καταλάβετε ότι και η δεύτερη θέση στην ψηφοφορία θα είναι επιτυχία.
Οτι θα μπουν οι Nirvana είναι βέβαιο.Το ζήτημα είναι πόσες μπάντες θα μπουν συνολικά.

Είναι και αυτό που είπα πάντως. Θα παίξει ρόλο το γεγονός του ψόφιου είδωλου. Τα 20 χρόνια χωρίς τον Kurt, που άλλαξε το ροκ που έκανε μια νέα πορεία, και λοιπά. Αν δεν μπουν οι KISS ας μπουν έστω οι Deep Purple. Δεν ξέρω με τι κριτήρια βάλανε εκεί μέσα τους Φτουράν-Φτουράν, την Πριμαντόνα, και γενικά όσους δεν είναι του ροκ. Οι KISS πάντως μόνο και μόνο ότι είναι #1 στην Αμερική σε χρυσά και πλατινένια άλμπουμ, και πως έχουν επηρεάσει τον μουσικό κόσμο κατά μεγάλο ποσοστό αξίζουν μία θέση εκεί επάξια. Οι Nirvana έχουν παίξει και το Do you love me (έστω άθλια) πράμα το οποίο σημαίνει πως είναι και αυτοί επηρεασμένοι από KISS. Όσο αφορά τώρα τα Fanpage που λες Χάρη δεν έχουν να μου λένε τίποτα εμένα προσωπικά. Κάπου είχα διαβάσει στο παρελθόν πως οι KISS έχουν τα μεγαλύτερα Fan club στον κόσμο (για τα KISS army λέω) αλλά δεν βλέπω να ρίχνουν ψήφους. Ο Gene γουστάρει να μπουν οι KISS εκεί πάντως. Φαίνεται σε μια δήλωση που έχει κάνει στο παρελθόν που είπε θα αγοράσω το HOF και θα απολύσω την επιτροπή!
Άβαταρ μέλους
By stefanos1999
#23118 Εχω ψηφίσει και εγώ από τους πρώτους αλλά δεν σας το έγραψα για να μην σας επηρεάσω στην ψηφοφορία..... KISS KISS KISS KISS KISS
Άβαταρ μέλους
By sakismandratzis
#23119 Εγώ βασικά ψήφισα CHIC αλλά τώρα βλέπω πως μπορείς να ρίξεις ψήφο
όσες φορές θέλεις ...
έχε χάρη που το αν παν τελικά οι KISS στο hall of fame το γράφω
στα γενιτικά μου όργανα ....

εδό έχουμε άλλα θέματα , japan tour .... νέο άλμπουμ ( σε ένα χρόνο ? ) ::

και συμπτοματικά βγάινει ο χαιμ και ποστέρνει στο twitter ότι οι nirvana
κάναν cover kiss τραγούδι ....

βρε δεν γαμ...... ( εντάξι Νίκο , δεν το ίπα ..... ίδι μου χρωστάς πολλά πιπέρια )
Άβαταρ μέλους
By stefanos1999
#23120 Σάκη συμφωνώ με αυτά που γράφεις...
Και για τα πιπέρια...να ξέρεις ότι σε αγαπώ και στα λέω....
έχε χάρη που ακούς αυτά τα παλιόπαιδα... KISS KISS KISS KISS KISS KISS
Άβαταρ μέλους
By PsychoHarry
#23123 Ακόμα δεν τον είδαμε,Γιάννη τον βαφτίσαμε...
Αποκλείει την κοινή εμφάνιση με παλαιότερα μέλη των Kiss στη σκηνή του Hall Of Fame ο Gene Simmons.
Κρίμας...
http://www.rocking.gr/news/Apokleiei-ti ... ons/17693/
Άβαταρ μέλους
By alexakiss
#23124 Νορμάλ... Αλλά θαρρώ πως να τους αποκαλέσει καρκίνο των KISS είναι λίγο υπερβολικό... Έως πάρα μα πάρα πολύ
Άβαταρ μέλους
By stefanos1999
#23125 Ο καθένας είναι ελεύθερος να λέει την γνώμη του και οφείλω να την σέβομαι...
Η δικιά μου γνώμη συμφωνεί με του Gene...ευτυχώς που υπάρχει ο Eric και o Tommy και τους βλέπουμε πάλι δυνατούς τα τελευταία χρόνια...
Πριν από δύο χρόνια πήγαμε Λονδίνο μερικοί φίλοι από εδώ μέσα και νιώσαμε σαν μαλ...αφού κανένας δεν πίστεψε ότι ο Ace έσπασε το χέρι του...(περάσαμε σούπερ λόγω παρέας...)
Μακάρι να μου δοθεί η ευκαιρία να τους δώ άλλη μία φορά λάιβ...
Πάντως στην Ιαπωνία χαμός...και έρχεται και η κρουαζιέρα....πάλι γεμάτοι θα είναι.... KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS

Είμαι περήφανος που 34 χρόνια είμαι φαν τους ή όπως αλλιώς λέγεται....
Άβαταρ μέλους
By alexakiss
stefanos1999 έγραψε:Ο καθένας είναι ελεύθερος να λέει την γνώμη του και οφείλω να την σέβομαι...
Η δικιά μου γνώμη συμφωνεί με του Gene...ευτυχώς που υπάρχει ο Eric και o Tommy και τους βλέπουμε πάλι δυνατούς τα τελευταία χρόνια...

Τελικά δεν είμαι ο μόνος που το πιστεύει αυτό ε; Εντάξει αγαπάμε κλάσικ και ορίτζιναλ, αλλά το συγκρότημα αυτήν την στιγμή με αυτά τα μέλη πορεύεται και με αυτά τα μέλη έχει πάει μπροστά και τέλος με αυτά τα μέλη κοιτάζει ακόμα ποιο μπροστά όπως έχει αποδειχτεί.

Off topic:
200+1 δημοσιεύσεις έπιασα ο Σατανάς! Μπράβο μου!!!
Άβαταρ μέλους
By ChrispAceFrehley
#23129 μια χαρα το πανε οπως ειναι,τωρα για κανα hall of fame ας εκαναν καμια εκπληξουλα :D :D :D
Άβαταρ μέλους
By sakismandratzis
ChrispAceFrehley έγραψε:μια χαρα το πανε οπως ειναι,τωρα για κανα hall of fame ας εκαναν καμια εκπληξουλα :D :D :D

ρε άσε τα ψόφια και λέγε...
θα πάμε στην Ιαπονία που λέγαμε ;
και μιας που είμαστε στο θέμα , ίδα βιντεο απο τοκυο και σιχάθικα την ζωή μου ..

μιλάμε δεν πάει άλλο .... και το λέω επιδή τον αγαπάω τον stanley και δεν θέλω..
δεν μπορώ να τον βλέπω να ξεφτιλίζετε έτσι ....

όσο για το hall of fame ..... Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By ChrispAceFrehley
#23131 μονο με τζογο μπορουμε να βγαλουμε τα φραγκα κ να παμε :D :D :D !θα προσπαθησω συγκατοικε!
Άβαταρ μέλους
By sakismandratzis
#23132 xaxa .... ρίξτα όλα απο τώρα στην bayern

αυξάνοτε πάντοως οι φήμες για europe tour 2014 ....

σύντομα θα ξέρουμε με σιγουριά

http://www.kissnews.de/NewsUSA.htm
εδώ το ίδα
Άβαταρ μέλους
By admin
#23142 Ψήφισα και εγώ... αλλά όταν διαβάζω για Μαντονες και τα διάφορα άκυρα... δεν σε αφήνει να το γουστάρεις.

Και κυρίως ο λόγος που τους έχουν για δικαιολογία... πχ Μαντόνα... Stage Act :P