Συζητήσεις για τα νέα των KISS...

Συντονιστής: KISS ARMY TEAM

Άβαταρ μέλους
By alexakiss
#23316 Καιρό έχουμε να ανοίξουμε ένα θέμα στην αγαπημένη μας φορουμιά. Διάβασα στο site των KISS ότι ο Paul είπε πως ο νιώθει προδομένος από τον Gene στα 80's για τον λόγο ότι ο Gene έκανε άλλα πρότζεκτ όπως παραγωγές και συμμετοχές σε ταινίες. Τελευταία ο Paul έχει γίνει αιχμηρός όπως είδαμε και απέναντι στο HOF. Τώρα λέει αυτά για τον Gene. Παλαιότερα του είχε κάνει εντύπωση που ο Ace ζει ακόμη. Κοινός η γλώσσα κόκαλα δεν έχει και κόκαλα τσακίζει. Η μόνη δήλωση του Paul επίσης για τον Gene που θυμάμαι αυτήν την στιγμή είναι ότι δεν εγκρίνει τις εκτός μπάντας κινήσεις του στην συνέντευξη που είχε δώσει στο ελληνικό rock hard πριν παίξουν οι KISS στην Ελλάδα. Γενικά έχω ακούσει πως στο Crazy Nights πήγαιναν ξεχωριστές ώρες στο στούντιο για να μην βλέπονται κλπ. Τώρα μιας και άνοιξα το θέμα, ρίχτε απόψεις και 'τσιμπητές' δηλώσεις μεταξύ KISS members.
Άβαταρ μέλους
By EvilStrutter
#23317 Χαχαχαχαχα μαχαίρια μεγάλα βγαίνουν...Προσωπικά πιστεύω πως απ'το σημείο που η μουσική γίνεται βιομηχανία, λογικό είναι να πέφτουν τσεκουριές...
Αλλά who cares? Οι KISS να υπάρχουν...και τίποτα άλλο :)
Άβαταρ μέλους
By alexakiss
EvilStrutter έγραψε:Χαχαχαχαχα μαχαίρια μεγάλα βγαίνουν...Προσωπικά πιστεύω πως απ'το σημείο που η μουσική γίνεται βιομηχανία, λογικό είναι να πέφτουν τσεκουριές...
Αλλά who cares? Οι KISS να υπάρχουν...και τίποτα άλλο :)

Σαφέστατο. Ο μόνος λόγος που μου κάνει εντύπωση αυτό είναι γιατί αλλιώς βλέπεις μια αιχμηρή δήλωση πχ του Paul για τον Vinnie που είναι X-KISS. Ο Gene και ο Paul σαν ιδρυτές είναι άλλη περίπτωση! Τόσα χρόνια βέβαια δεν γίνετε να μην υπάρξουν τριβές επίσης αλλά είναι και τόσο ενωμένοι μεταξύ τους!
Άβαταρ μέλους
By EvilStrutter
#23319 Εντάξει...μεταξύ μας...έχουν περάσει πολλά ως μπάντα και είναι ενωμένοι ως τα 2 εναπομείναντα μέλη του "original" line-up...αλλά 100% δεν πρέπει να λησμονείται ο χρηματικός παράγοντας...
Άβαταρ μέλους
By PsychoHarry
#23320 Προδομένος ή όχι,δεν ξέρω,αλλά είναι γεγονός ότι ο Gene ήταν απών (από όλες τις πλευρές) κατά τις ηχογραφήσεις των Animalize,Asylum. Αυτό γίνεται αντιληπτό και από τις πατάτες-fillers που μας σέρβιρε την συγκεκριμένη εποχή. Ουσιαστικά είχε αφήσει όλο το μουσικό σκέλος στον Stanley.
Άλλος όμως έγραψε το Betrayed Paul :lol:
Άβαταρ μέλους
By alexakiss
PsychoHarry έγραψε:Προδομένος ή όχι,δεν ξέρω,αλλά είναι γεγονός ότι ο Gene ήταν απών (από όλες τις πλευρές) κατά τις ηχογραφήσεις των Animalize,Asylum. Αυτό γίνεται αντιληπτό και από τις πατάτες-fillers που μας σέρβιρε την συγκεκριμένη εποχή. Ουσιαστικά είχε αφήσει όλο το μουσικό σκέλος στον Stanley.
Άλλος όμως έγραψε το Betrayed Paul :lol:

Είχε χώσει την μύτη του σε αυτό και ο Tommy!
Άβαταρ μέλους
By stefanos1999
#23324 Εγώ ένα θα πώ....
Μην πιστεύεται πολλά από αυτά που γράφονται....
Στα λάιβ βλέπεις αν πραγματικά είναι ενωμένο ένα γκρούπ....
Και με διαφορά είναι το νούμερο ένα (1) από όλα τα υπόλοιπα................. KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS

Για τις αξέχαστες στιγμές που έχω ζήσει με πολλούς από εσάς εδώ...............
Άβαταρ μέλους
By unholy
stefanos1999 έγραψε:Εγώ ένα θα πώ....
Μην πιστεύεται πολλά από αυτά που γράφονται....
Στα λάιβ βλέπεις αν πραγματικά είναι ενωμένο ένα γκρούπ....
Και με διαφορά είναι το νούμερο ένα (1) από όλα τα υπόλοιπα................. KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS KISS

Για τις αξέχαστες στιγμές που έχω ζήσει με πολλούς από εσάς εδώ...............

Με τη διαφορά ότι δεν πιστεύουμε αυτά που γράφονται αλλά αυτά που λέγονται από τα ίδια τα μέλη σε video. Το ότι ο Paul μένει κοντά στον Gene και έχει πάει σπίτι του 2-3 φορές έχει να λέει πολλά, μετά από 40 χρόνια σίγουρα δεν είναι φίλοι και σίγουρα απλά ανέχεται ο ένας τον άλλον για επαγγελματικούς λόγους. Το τι βλέπουμε επι σκηνής είναι άλλο θέμα γιατί πάνω απ' όλα είναι επαγγελματίες και ξέρουν πως να το κάνουν σωστά και να περνάμε καλά. Γεγονός είναι πως στα 80' s o Paul είχε μουσικούς στόχους, κάτι που πλέον δεν υπάρχει αυτό από κανένα μέλος.
Άβαταρ μέλους
By Ace_Nek
#23353 Άσε ρε Paul σε χάλαγε που έπαιζες μόνος σου; Δηλώσεις του κώλου. Ο ίδιος ο Gene είχε παραδεχτεί ότι εκείνη τη περίοδο ήταν Paul' s Band. Δε καταλαβαίνω αυτό το παιχνιδάκι δηλώσεων.
Άβαταρ μέλους
By ChrispAceFrehley
#23360 οσο πιο πολυ γερνανε,τοσο πιο πολυ θα μαλακιζονται,αυτο ξερω εγω