Συζητήσεις για τα νέα των KISS...

Συντονιστής: KISS ARMY TEAM

Άβαταρ μέλους
By Jimsolo
nickgr74 έγραψε:
Jimsolo έγραψε:NICK.
ΦΙΛΕ ΕΧΕΙΣ ΤΟΝ ΣΕΒΑΣΜΟ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΑ.
ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ.
ΑΦΗΣΤΕ ΤΟΝ ACE ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟΝ KEITH RICHARDS ΤΩΝ ΚΙΣΣ.
ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΔΛΔ.
ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΥ. ΚΑΙ ΜΑΓΚΙΑ ΤΟΥ, ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΣΕ.
ΚΡΑΧΤΕ ΚΙΣΣ ΕΛΕΥΘΕΡΑ. ΑΛΛΑ THAYER ΡΕ NICK ΟΚ?...... :?

---------------
ξερεις οτι τον ace τον εχω μαζι με paul αγαπημενο μελος...αλλα σκεψου...
-------
ΜΑΓΚΙΑ...?????
-να παιζεις 1 φορα στο garden 1977 κ να πας τελευταια στιγμη??
-να σαι λιωμα στο 70% των concerts??δεν σεβεσαι ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΣΕ ΕΙΣΗΤΗΡΙΟ..
-μαγκια παραλιγο να σκοτωσεις κολητο με την porsche??anton fig 1982...
-μαγκια να μην δινεις πισω στην οικογενεια μια δραχμη???
-ατελειωτη λιστα...
και ΟΚ jimi κανενος η ζωη δεν ειναι τελεια χωρις λαθη....
κ ολα αυτα λες ηταν 23-30 ετων...
------------
να ξανακανει τα ιδια 17 χρονια μετα???
----------------------------------------------
ενα δισκο σε 20 χρονια με το ζορι...οχι γιατι δεν μπορει ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΜΠΕΛΗς..
----------------------------------------------
ΤΟ να θελει το 1997 ισο μεριδιο με αλλους ειναι αστειο οταν παρατησε την μπαντα οταν την πηρε η κατω βολτα..
για μενα..και ΠΟΛΛΑ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑΝ..

NICK.... Κατανοώ τι λες...εαν το δεις αντικειμενικά και flat τα πράγματα προφανώς.
Τώρα όσο για το οτι δεν σέβεται αυτό που πλήρωσε...το έχω ξαναπεί εδω μέσα.
ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΤΟΥΣ.
Αυτο το rock star τα κανω λίμπα όλα και δν μπορώ να παίξω το σόλο μου, λυπάμαι αλλα είναι αυτό είναι το lifestyle, american dream? Ελπίζω να καταλαβαίνεις τι ενοώ.
Δεν το επικροτώ. Απλά έτσι είναι.
Το οτι χέστηκα που ο frehley πχ σπάει το δωμάτιο του ξενοδοχείου (ΓΡΑΦΙΚΟ) αλλα αυτό τον κάνει να είναι στα news...Τί σημαίνει αυτο? Ξέρουν αυτοί που οικονομάνε.
Τώρα για το ατύχημα με porche...Εγώ δεν θα κράξω τον τρελό που τρέχει. ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΟΣ. Δεν θα μπω όμως μέσα...Δεν ήξερε ο anton οτι ο ace τα'χε πάρει όλα? Τί μπαίνει στο αυτοκίνητο?
ΔΛΔ... Για να μην κουράζω....Δεν είναι όλα απο την μια πλευρα και τελος...υπάρχουνε πολλά. Τώρα για λεφτα στην οικογένια κτλπ που ανάφερες δεν γνωρίζω τπτ.....οπως και για άλλα.
Όσο για το οτι άφησε την μπάντα οταν την πήρε η κάτω βόλτα....Νομίζω οτι την άφησε γιατι απλα θα πέθαινε, δν άντεχε άλλο την όλη φάση...και την κάτω βόλτα εξάλλου την πήρε και στην ζωή του και μετά που έφυγε απο κιςς. Οπότε δν ξέρω αν έγινε για τον λόγω που ανάφερες.
Πάντως όχι οτι και οι άλλοι δυο είναι άγιοι με τα χρήματα...όσον αναφορα τα μερίδια...
Τώρα για το τεμπέλης, οκ δεν βλέπω τον λόγο να μην ισχύει...οκ, μαζί σου.
αλλα....Ο ACE ΕΙΝΑΙ Ο ACE! :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Ace_Nek
#23350 Παιδιά συμφωνώ με όλους σας. Δεν εχω άλλωστε λόγο να διαφωνήσω, μια μικρη οικογένεια είμαστε εδώ. Απλά θα παραθέσω κάποια facts με το δικό μου μάτι.

1) Gene και Paul είναι οι μεγαλύτεροι Εβραίοι του πλανήτη. Paul μεγάλη κρυφή πουτάνα άφηνε τον Gene να μιλάει για τα φράγκα και αυτός ήταν ο "καλλιτέχνης που κράτησε τη μπάντα στα δύσκολα".
2) Ο Ace είναι χαμένο κορμί και ο Peter κλαψομούνης. Επίσης δεν έχουν καμία θέση στους σημερινούς KISS γιατί πολύ απλά δεν μπορούν να ανταπεξέλθουν. Period.
3) Η μεγαλύτερη επικοινωνιακή πατάτα που έκαναν οι KISS είναι που αγόρασαν τον Spaceman και τον Catman και βάφουν όποιον τύχει (Ed Kanon). Ας δημιουργούσαν καινούργιους χαρακτήρες για όποιον έρχονταν. Όπως έγινε με Eric Carr και Vinnie Vincent. Απλό.
4) Οι μισοί KISS πλέον είναι ο Eric Singer. Κάνει όλα τα φωνητικά τώρα που έχουν κλάσει οι άλλοι. Sad but true.
O Tommy εχει κάνει άλματα προόδου αλλά δε σε τραβάει για να γουστάρεις. Θα μπορούσε να είναι και ο Jimsolo στη θέση του. Ειλικρινά.
5) Οι KISS παρ'ολες τις επικοινωνιακές βλακείες, λάθη, παραλείψεις και ότι άλλο ειναι μια από τις ελάχιστες μπάντες που σε κανουν να κατουριέσαι όταν ξεκινάει το show. Fact.

Σε μια εποχή που δεν βγαίνουν Led Zeppelin, Black Sabbath, Rush και Lynyrd Skynyrd το πέμπτο εδάφιο ρουφάει τα υπόλοιπα. Γι' αυτό όπου έρθουν οι KISS αξίζει να πας. Και με Def Leppard ακόμα καλύτερα. Ontopic ξανά.
Άβαταρ μέλους
By unholy
#23352 Σωστά πολλά απ' αυτά που γράφτηκαν, προσωπικές απόψεις και μη. Αλλά εδώ μιλάμε για κοινή περιοδεία 2 μπαντών με παρόμοιες πωλήσεις που ενώνουν τις δυνάμεις τους και τα στάδια θα γεμίσουν, ο κόσμος θα περάσει καλά και εμείς από μακριά θα τα βλέπουμε και θα τον παίζουμε γιατί ποτέ δε θα το δούμε.

PS: Μ΄αρέσει που αρχίζει το forum και μοιάζει λίγο με KISS FAQ και ασχολούμαστε και με τις πουτσότριχες των KISS. Δεν το λέω ειρωνικά, έτσι συμβαίνει πάντα με special μπάντες.
Άβαταρ μέλους
By stefanos1999
#23354 Τι ωραία που τα λέμε......καιρό είχε να πάρει φωτιά το φόρουμ.......
Το επόμενο διάστημα θα κανονίσω για καφέ να α π΄με και από κοντά........(γιατί στα μπαράκια δεν μπορούμε να μιλήσουμε)......
Άβαταρ μέλους
By unholy
#23647 Έτσι για την ιστορία, η περιοδεία ξεκίνησε στο West Valley της Utah επιτυχώς κόβοντας πάνω από 20.000 εισητήρια, ρεκόρ για την αρένα αναλογικά με τον πληθυσμό. (~133.000). Το εναρκτήριο κομμάτι αυτή τη φορά ήταν το King of the Night Time World αλλά το Psycho Circus ευτυχώς παραμένει στο σετ. Η έκπληξη αυτή τη φορά είναι το Hide Your Heart ! (ίσως και το Makin' Love). Aξιοσημείωτο είναι πως κόψανε το I Was Made αλλά και το Love Gun. (μάλλον ο Paul έκλασε μέντες).

Setlist:
1. King of the Night Time World
2. Cold Gin
3. War Machine
4. Hide Your Heart
5. Christine Sixteen
6. Shout It Out Loud
7. I Love It Loud
8. Makin' Love
9. Psycho Circus
10. Let Me Go, Rock 'N' Roll
11. Black Diamond
12. Detroit Rock City
13. Rock and Roll All Nite

Άβαταρ μέλους
By unholy
sakismandratzis έγραψε:deuce γιόκ ; πάει.... χάλασε ο κόσμος

Ούτε στο Monster Tour το έπαιζαν νομίζω. Τα άλλα δε σε εντυπωσιάζουν?
Άβαταρ μέλους
By PsychoHarry
#23650 Αν το σετλιστ είναι σωστό (που για να το ανέβασε ο ανχόλης θα είναι) έχω να κάνω τις εξής παρατηρήσεις.
Μου κάνει μεγάλη εντύπωση που έμειναν όξω τα Love gun, Deuce, Strutter, I Was Made... :shock: ακόμα και το God Of Thunder...
Φυσικά το πιο πρόσφατο κομμάτι είναι το τελευταίο τους κλασικό (για μένα),το θεικό Psycho Circus. Ούτε λόγος για Monster και S. Boom.
Πάντως μόνο θετικά κρίνω το γεγονός ότι "ανακατεύουν" κάπως το σετλιστ και προσωπικά γουστάρω άγρια με το Hide your Heart!
Μπαλάνδες γιοκ....αρκετά κομμάτια τραγουδεί ο μπαρμπα Gene (να ξεκουράζεται και ο Παυλής) και όλα καλά.
Το εναρκτήριο King of The Night...συμπαθητικό αλλά έχουν πολύ καλύτερες επιλογές.
Άβαταρ μέλους
By Ace_Nek
#23651 Δε με ενθουσίασε το setlist. Πέρα από Makin' Love και Hide Your Heart τα υπόλοιπα δε βλέπω φως. Να ξεκινάς με King Of The Nightime World δεν είναι και η καλύτερη επιλογή. Συνεχίζεις με Cold Gin και War Machine? Άκυρο. Που είναι τo Deuce? Christine Sixteen που το θυμήθηκαν; Αυτά είναι για το KISS Cruise. Δε πειράζει και έτσι θα πήγαινα πάντως :)
Άβαταρ μέλους
By BartSimmons
#23652 Μαμάει το King Of The Night Time World. Απογοητευτικός ο Stanley αλλά πρώτη βραδιά σε μικρή πόλη, μακάρι να είναι για "ζέσταμα".

Στην Αμερική γενικά πειραματίζονται πιο πολύ στα setlist μου φαίνεται. Αλλά τους βλέπεις και πιο εύκολα/συχνά άμα μένεις εκεί οπότε δικαιολογείται.

Μα 20 χιλιάδες σε πόλη των 140; Για 1.4 εκατομμύρια μου κάνει πιο πολύ.
Άβαταρ μέλους
By unholy
#23653 Τελικά στο setlist πρόσθεσαν Deuce και Love Gun!
Άβαταρ μέλους
By sakismandratzis
unholy έγραψε:Τελικά στο setlist πρόσθεσαν Deuce και Love Gun!

έπρεπε ...βασικά μια χαρά είναι

γουστάρω making love ... (το οποίο το έχω σαν ήχο στο κηνιτό)
αλά δεν έκατσα ακόμα να δω αν το ήπε ωραία ....
By nickgr74
#23656 στα πιο πολλα δεν παιρνω πισω τιποτα.
ασχετο αν απο youtube δεν βγαζεις ακρη τα φωνητικα του paul πολυ καλυτερα απο 2010-13...
βοηθησε το μικρο σετ λιστ,τα backing vocals tou singer,κ για 1 φορα σχεδον μοιρασμενα τα τραγουδια με gene.
σε σρκετες πολεις δεν εχουν πουλησει καλα αλλα κ αυτο σχετικο,
μακαρι να υπαρξει ευρωπαικη περιοδεια αλλα εισητηριο πανω απο 100ε θαναι το φτηνοτερο.
let down το νεο tourbook,επετειακο αλλα πολυ φτηνιαρικο ειδικα για 40ετη επρεπε να βγαλουν κατι καλυτερο...
πληροφοριακα το monster tb sto kissonline eixe mono 4euro..
αλλα sold out..
By nickgr74
#23657 summer 2014.....june-hide your heart
http://www.youtube.com/watch?v=qRToE6eOohM
επιτελους εβαλε εγωισμο στην ακρη κ τραγουδα οσο τον παιρνει,σε πιο χαμηλο προφιλ,
οκ ολοι θα θελαν version tou 90 αλλα δεν γινεται τουλαχιστον δεν "σπαει" η φωνη του
κ να γινεται απο μονος θυμα.
ΦΟΒΕΡΑ backing vocals ειδικα singer κ αλλοι κρατανε το τραγουδι,αν προσεξει κανεις στα b/v δεν ακολουθει σοφη επιλογη..
------------------------------------------------------
HIDE your heart paul stanley solo tour 89...
http://www.youtube.com/watch?v=-LoJKozCF2I
--------------------
ειχα καιρο να το δω(καπου εχω θαμενο το dvd)...τα φωνητικα στην τελεια φορμα κ ισως best ever(δειτε αλλα κλιπ απο ιδια συναυλια),στο dvd ακομη καλυτερα.
απιστευτος....αλλα τωρα μετα απο 25ετη κανεις δεν κρατιεται..οπως ηταν..
---------------
ΘΗΡΙΟ O SINGER STA DRUMS...
gia μενα το καλυτερο παιξιμο του ever..
Άβαταρ μέλους
By unholy
#23658 Eυτυχώς το παίζουν με χαμηλότερο κούρδισμα για να την παλέψει ο Paul, αλλά ο Eric βοηθάει πολύ στα φωνητικά και αυτό είναι καλό. Επίσης επειδή δεν το αναφέρουμε συχνά, έχω να πω πως o Gene παίζει πολύ γαμώ!
By nickgr74
#23671 νομιζω απο 2000 κ μετα παιζουν αυτοματο πιλοτο..
ιδιες κινησεις..οσο περνανε κ τα χρονια..μηχανικα πλεον.
π.χ ακομη κ η crazy nights h asylum που δεν τις θεωρω τιποτα σπουδαιο εβλεπες παθος..για να μην πιασουμε κ τα 80ς μονο το ιδιο κ dynasty tour..
ok an pesei o gene sta gonata δεν θα μπορει να σηκωθει ουτε με κλαρκ δεν ειμαστε στο 83..
οκ το boold.fly/fire routine δεν βγαινει ποτε δεκτο...αλλα υπαρχουν πραγματα που εχουμε βαρεθει απο το 99 τα ιδια κ τα ιδια,παλι καλα που βαλαν κ την αραχνη.
π.χ το ΤΑΝΚ Κ Η ΣΦΙΓΓΑ ηταν κ γαμω τα σκηνικα...
φρεσκιες ιδεες κ οχι πασαλιματα...ακομη κ το logo epi asylum ηταν γαμω..
Άβαταρ μέλους
By stefanos1999
#23672 Αδερφέ Νίκο...από Δευτέρα θα είμαι σε διακοπές άρα δεν θα μπορώ να διαβάσω μέχρι να επιστρέψω...
Ενα σου λέω μόνο.......η αράχνη έτσι όπως είναι στημένη αρκεί από μόνη της για το κάτι διαφορετικό και αξίζει με 1.000...........
Τα υπόλοιπα τα κάνουν μόνοι τους όπως ξέρουν όλα αυτά τα χρόνια....
Πριν από ένα χρόνο στο Μιλάνο μπορώ να σου πώ όπως και οι υπόλοιποι ότι ήταν πολλοί εκρηκτικοί....ειδικά ο Gene που και να πέσει θα σηκωθεί αμέσως.............
Για την φωνή του Paul που όλοι έχετε να λέτε....φυσικά και δεν είναι όπως παλιά....αλλά πρέπει να είμαστε ευχαριστημένοι με αυτά που έχουμε και είναι πολλά....
Και κλείνω....με λίγα λόγια............
Στα λάιβ τους οι KISS ακόμα πηδάνε........................................
Καλό καλοκαίρι............και όταν επιστρέψουν όλα τα τρελά αγόρια θα πάμε και πάλι για καφέ.......................... KISSARMY KISSARMY KISSARMY KISSARMY KISSARMY KISSARMY KISSARMY KISSARMY KISSARMY KISSARMY KISSARMY KISSARMY KISSARMY KISSARMY KISSARMY
Άβαταρ μέλους
By alexakiss
stefanos1999 έγραψε:Καλό καλοκαίρι............και όταν επιστρέψουν όλα τα τρελά αγόρια θα πάμε και πάλι για καφέ.......................... KISSARMY KISSARMY KISSARMY KISSARMY KISSARMY KISSARMY KISSARMY KISSARMY KISSARMY KISSARMY KISSARMY KISSARMY KISSARMY KISSARMY KISSARMY

Καλό καλοκαίρι και σε εσένα γίγαντα! Να κάνεις πολλά μπάνια και κανένα για εμάς που έχουμε να μπούμε σε θαλασσινό νερό από το 2012 (με την μπανιέρα δεν μάλωσα ακόμα:P)
Άβαταρ μέλους
By stefanos1999
#23675 Καλό καλοκαίρι Αλέξη.........όταν θα έρθεις Ελλάδα να μας πεις για να κανονίσουμε για καφέ.....και να μου φιλήσεις την αδυναμία μου εκεί έξω τον Σάκη................
Άβαταρ μέλους
By alexakiss
stefanos1999 έγραψε:Καλό καλοκαίρι Αλέξη.........όταν θα έρθεις Ελλάδα να μας πεις για να κανονίσουμε για καφέ.....και να μου φιλήσεις την αδυναμία μου εκεί έξω τον Σάκη................

Νοέμβριο εκτός απροόπτου θα είμαι εκεί! Εννοείτε να βρεθούμε δεν το συζητώ! Τον Σάκαρο εννοείτε όταν κάνουμε το επόμενο μίτινγκ μας! (με γλώσσα πάντα ε;)