Συζητήσεις για τα νέα των KISS...

Συντονιστής: KISS ARMY TEAM

Άβαταρ μέλους
By stefanos1999
#23776 Αδερφέ Νίκο συμφωνώ με αυτά τα ωραία που γράφεις................
Από αυτά που έχω δει μέχρι τώρα το πιο οικονομικό μέχρι τώρα (εννοείται μέσα τα αεροπορικά το ξενοδοχείο και το εισιτήριο) είναι η Πράγα.............
και όπως που είπε Παντελής αλλά και ο Μάκης το στάδιο σούπερ καθώς και ο κόσμος...........
Στα ++++++++++++ για τους ελεύθερους και οι Τσέχες..................
Άβαταρ μέλους
By Jimsolo
#23777 Νick δεν ξέρω αν κάνω κατι λάθος αλλα στο παρίσι βρισκω με πρωινό ΚΑΛΕΣ τιμές για 4 βραδια...
Πράγα οκ αλλα και γω αυτο που σκεύτηκα ειναι τα αεροπορικα, δν πάει ουτε easyjet ουτε ryanair, που παρίσι πας με 80 ευρω.
Τώρα για το πως ειναι η πολη ποσο ακριβη κτλπ δέν ξερω...αυτο το βλέπουμε...
Γερμανία ούτε εμένα με ψήνει...το σάκη θα τον δούμε και αλλού... :lol:
Ιταλία ξαναπήγαμε.....
Ολλανδία οκ....αν και πάλι ακριβα αεροπορικα
βελγιο??? αν ειναι φεστιβάλ μούφα.....
Αφτά...Απο μένα είμαι πιο πολύ γαλλια, πράγα, ολλανδία...
By nickgr74
#23780 ΓΙΑ ΝΙΚΟ...
-μαλλον καπου κεντρικη ευρωπη βλεπω...
σημειωση....δεν περιμενα να παω τσεχια να βρω τσεχα.....ναναι καλα η ελλαδιτσα...
------------
-για τζιμι...κοιτα...υπαρχουν εναλακτικες..π.χ κ ολλανδια,,,κ γαλλια αλλα κ γερμανια...
δεν εφαγα σε εστιατοριο...(σκεψου κατι αναλογα γκουντιζ)...
ακομη κ βελγιο 2 μηνες αν εξαιρεσεις την 1χρονια...οποτε ημουν εξω δεν ετρωγα..αν εξαιρεσεις ενα ελληνικο πιο πολυ για σνακ πρωινο../μεσημερι..κ κλασσικα σουβλακι(4ευρω!!)-
δεν ξερω κοστος π.χ....γιατι ειναι μεγαλη πολη μετρο-ταξι...αποστασεις(παρισι)..
εχει αλλα κουφα..καφες 2-3ευρω...και το νερο 6ευρω..
αλλα η ενεργεια που εχει πολυ δυσκολα θα την δεις αλλου...(δεν εχω παει κ πολλα ταξιδια)...
------------
το καλυτερο ηταν αεροπορικα...αμαξι κ τουρ 3,4 χωρες....
αλλα τωρα ολοι μας ειμαστε πανω κατω σκ@@..
------------
το μεγα θετικο τελευταια βεγκας συναυλια τα φωνητικα του πολ σε καλη κατασταση...
-------------
οποτε...π.χ ενα 3μερο οπου παμε μινιμουμ ξεκιναμε με 400ευρω(ξενδοχειο/αεροπορικα/εισητηριο)....και κανα 100 την μερα..(ολα μεσα)χ 2 μερες εξω μερα συναυλιας...=600-650...συν οτι ψωνια θελει ο καθενας...
πανω κατω... εναν ΕΝΦΙΑ... :mrgreen: :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
By unholy
#23782 Για κάποιες ημερομηνίες της Γερμανίας που προσωπικά μ' αρέσει και θα ήθελα βλέπε Μόναχο, Λειψία, δυστυχώς δεν μπορώ λόγω ημερομηνιών. Για Βερόνα έχει πιο ακριβά αεροπορικά και όχι απ' ευθείας πτήσεις. Δε νομίζω να έχανα χρόνο οδικώς. Για Ολλανδία που έχω πάει, υπάρχουν οικονομικές λύσεις αλλά αν θες να δεις και 2-3 πράγματα επειδή είναι πολύ όμορφη, είναι ακριβή η ζωή. Στο Παρίσι υπάρχουν απ' ευθείας οικονομικές πτήσεις και γενικά την παλεύεις και πιο οικονομικά. Και επειδή έχω ξαναπάει δε με ενδιαφέρει να γυρίσω τόσα πολύ. Η Τσεχία θα μ' ενδιέφερε και πέφτει πιο οικονομικά. Θα κοιτάξω όμως και το ενδεχόμενο Βαρκελώνης ή Μαδρίτης. Σίγουρα θα ανακοινώσουν και Σκανδιναβία αλλά εννοείται ότι αποκλείεται αυτόματα.
Άβαταρ μέλους
By ChrispAceFrehley
#23785 θα ερθει κ καμια αλλη ημερομηνια κατα δω κοντα η με σκανδιναβια θα κλεισει?
Άβαταρ μέλους
By Ace_Nek
ChrispAceFrehley έγραψε:θα ερθει κ καμια αλλη ημερομηνια κατα δω κοντα η με σκανδιναβια θα κλεισει?

Φαντάζομαι δεν εννοείς "κατά δω κοντά" τη Μαλακάσα...
By nickgr74
#23799 μετα απο πολυ σκεψη....τΑ ζαρια του μυαλου φεραν ολλανδια και αμστερνταμ.
δυσκολη αποφαση λογο οτι ο νικος και τζιμι κ αλλοι πανε πραγα...
οι λογοι διαφοροι..
που επελεξα αμστερνταμ-
-το χω αχτι να ξαναπαω...(απο περισυ)-
-σε περιπτωση που το ακυρωσω να μην παρω ατομο στο λαιμο μου στο ξενοδοχειο-
(ειμαι παθων το 1999...)-κ ξερω..
-εγω αναγκη να κανω ενα ταξιδι εντελος μονος solo"
------
ΤΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΠΟΛΛΑ..
-ΒΑΖΩ 1 ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ..μαδριτης+τζιμακο...
-κοστος...και σε διαμονη/αεροπορικα..
-----------------------------------------------
98% την πηρα την αποφαση 15 κλεινω εισητηριο κ αεροπορικα τον φλεβαρη.
ξενοδοχειο..τον απριλη----
συν σε ολα δεν ειμαι να καθομαι 5 μερες καπου...
ενα καλο 3μερο αρκει.....(αφου ολοι ξερουν θα μου τα φανε τα kiss items)...
----------------------------------------------------------------------------
καπου παλευει το 2%....κ μου λεει..."ασε τις μ@@@ και τραβα πραγα με τα παιδια..."
ειδωμεν...
Άβαταρ μέλους
By alexakiss
#23801 Χωρίς να θέλω να επέμβω ίσως είναι καλύτερα να πας με την παρέα. Καλό θα είναι να δουν το ελληνικό άρμυ και στο εξωτερικό για άλλη μια φορά. Σε άλλη περίπτωση θα ήμουν και εγώ μαζί στην Πράγα αλλα αφού έρχονται Μόναχο αποφεύγω και τα ταξίδια και τα πολλά έξοδα αυτή την περίπτωση. Αφού έχεις και ανάγκη το ταξίδι μόνος σου και να πας Άμστερνταμ μπορείς να το κάνεις άλλη στιγμή αφού μαζέψεις χρήματα.

Σάκαρε τελικά θα έρθεις στο rockavaria η θα με αφήσεις μοναχό μου;
Άβαταρ μέλους
By stefanos1999
#23802 Αδερφέ Νίκο ένα θα σου πώ......δηλαδή θα μιλήσει η καρδιά μου...
Ασε τις μαλακίες και έλα Πράγα..................................
Το πιθανότερο θα είναι να είμαστε όλη η παρέα εκεί..................
Η επιλογή Πράγας έγινε μόνο για οικονομικούς λόγους.....
Τα υπόλοιπα θα γράφονται στο θέμα της Πράγας που έχω ανοίξει.....
Αλέξη δεν ταίριαξε να έρθουμε Γερμανία και να τα πούμε όλοι παρέα εκεί....
Ελπίζω να είναι την επόμενη φορά.................(γιατί πιστεύω ότι και 2016 θα είναι και πάλι πίσω Ευρώπη)....
Άβαταρ μέλους
By alexakiss
stefanos1999 έγραψε:Αλέξη δεν ταίριαξε να έρθουμε Γερμανία και να τα πούμε όλοι παρέα εκεί....
Ελπίζω να είναι την επόμενη φορά.................(γιατί πιστεύω ότι και 2016 θα είναι και πάλι πίσω Ευρώπη)....

Ναι ρε κλάιν. Και μόνος να πάω δεν τρέχει τπτ. Εξάλλου 2 συγκοινωνίες μακριά είναι ο συναυλιακός χώρος από το σπίτι μου! (2 μετρό δλδ) Οπότε μετά την τουρνέ μοιραζόμαστε τις εμπειρίες μας όλοι μαζί
Άβαταρ μέλους
By Ace_Nek
#23806 Και εγώ μοιρασμένος.

40% Πράγα
40% Παρίσι
20% Βαρκελώνη

Ξέρω Παρίσι είναι ακριβά αλλά κάποια στιγμή σκοπεύω να πάω στη ζωή μου, οπότε θα τα σκάσω ούτως ή άλλως. :) Επίσης με μια πρόχειρη αναζήτηση αεροπορικά ίδια με Πράγα και τρίκλινο δωμάτιο για 4 διαν. 500 euro. E δε το λες και εξωφρενικό!
Πράγα γνωστοί λόγοι, παρέα κλπ.
Η Βαρκελώνη ίσως είναι ο πιο ακριβός προορισμός από όλα αλλά αξίζει.

Πιστεύω μέχρι Κυριακή να κλείσω εισιτήρια συναυλίας. Άγνωστο που...
Άβαταρ μέλους
By ChrispAceFrehley
#23807 Bαρκελωνη θα κλεισω σημερα μαλλον,73 εισητηριο συναυλιας,115 αεροπορικα για 3 μερες.δεν ειναι ακριβα,τη Δευτερα γυρισα απο βαρκελωνη κ ειναι μια χαρα
Άβαταρ μέλους
By unholy
ChrispAceFrehley έγραψε:gamw ta kwloxarta pou dinoun gia eisitirio me barcode

Aπ' το να έδινες 50 για μεταφορικά, καλύτερα έτσι. Θα σου μείνει το live στο μυαλό παρά το χαρτάκι! (Δε λέω ένα εισητήριο KISS είναι σκέτη γκάβλα!)
Άβαταρ μέλους
By sakismandratzis
#23880 τελικά βγήκαν και τα ημερήσια εισιτήρια για το rockavaria
στο Μόναχο .. και φυσικά δεν άντεξα και το χτύπησα ... 89.-euros
άρα φέτος θα έχει 2 KISS shows ... και 2 φορές KISS tribute ..
δηλαδή πολύ KISS .... και το μεγάλο φινάλε θα εινε στην Πράγα με το grek kiss army....

Η αντίστροφη μέτρηση έχει αρχίσει! :RARAN:
Άβαταρ μέλους
By stefanos1999
#23881 Μπράβο αδερφέ Σάκη........εμείς περιμένουμε το φινάλε στην Πράγα.............
Άβαταρ μέλους
By alexakiss
sakismandratzis έγραψε:Εικόνα

Τρελενομαι.....

Με αυτό μπορείς να μπεις όλη την μέρα μέσα Σάκη; Να δούμε δηλαδή και Judas Priest και να πιάσουμε και καλή σειρά