Συζητήσεις για τα νέα των KISS...

Συντονιστής: KISS ARMY TEAM

Άβαταρ μέλους
By PsychoHarry
alexakiss έγραψε:Χάρη αυτό από ότι έχω δει ισχύει μόνο για το Merchandise τους και όχι για τα Live τους. Δεν θυμάμαι να έχω δει ακόμα και στο τιουμπ KISS συναυλία στην Γερμανία και να είχε τα Ζ

Εδώ πάντως έχουν τα "ΖΖ"
Άβαταρ μέλους
By alexakiss
PsychoHarry έγραψε:
alexakiss έγραψε:Χάρη αυτό από ότι έχω δει ισχύει μόνο για το Merchandise τους και όχι για τα Live τους. Δεν θυμάμαι να έχω δει ακόμα και στο τιουμπ KISS συναυλία στην Γερμανία και να είχε τα Ζ

Εδώ πάντως έχουν τα "ΖΖ"

Το έχω δει και εγώ αυτό το ντοκουμέντο :lol: θαρρώ στα 80's έτσι ήταν η φάση με τα SS. Μπορεί να διαφέρει από πόλη σε πόλη ίσως η κάτι τέτοιο γιατί στο Schweinfurt που το είχε μεταδώσει και η τιβί τότε είχε κανονικά S.
Άβαταρ μέλους
By sakismandratzis
#23938 μαγκες είναι απλό ... δεν είναι υποχρεομένοι οι KISS να αλάζουν το logo
στην Γερμανία ... απλά όταν το 80 η Phonogram άρχισε να βγάζει τους δίσκους τον KISS εδώ (κρατούσαν 50% της Casablanca records)... φόβόταν πώς τα orig ss θα τούς φέρουν σε δυσκολίες και θα χαλάσει το image ... και έτσι έπεισαν τους KISS να το αλάξουν ... ..
θα μπρούσα να το αναλύσω το θέμα τώρα αλλά πολυ θα πάει ....

αυτα από κοντά....
Άβαταρ μέλους
By alexakiss
#23941 Προϊσταμένη...
Άβαταρ μέλους
By ChrispAceFrehley
#23942 ωραιοι!Οι μερες πλησιαζουν,ενας ενας στο ρινγκ.Απο merch επαιζει τιποτα καλο?
Άβαταρ μέλους
By PsychoHarry
#23954 Αυτό που είναι άξιο αναφοράς είναι ότι στη συγκεκριμένη περιοδεία, οι KISS τη μία μέρα μπορεί να παίξουν μπροστά σε 85.000 κόσμο (πχ Download) έστω και σε φεστιβάλ και την άλλη να παίξουν μόλις σε 5.500 σε κάποια μέρη της Βραζιλίας ή της Ιαπωνίας.
Άβαταρ μέλους
By alexakiss
#23957 Αυτό νομίζω δεν είχε γίνει και στην Alive 35;
Άβαταρ μέλους
By PsychoHarry
alexakiss έγραψε:Αυτό νομίζω δεν είχε γίνει και στην Alive 35;

Πολύ πιθανόν. Πάντως είναι "περιεργο" το γεγονός ότι τη μία μέρα παίζουν σε 85.000 κόσμο (Donington) και δύο μέρες μετά "προσγειώνονται" στις 5.500 στο Παρίσι...
Η αλήθεια είναι ότι αν εξαιρέσεις τα φεστιβάλ δεν παίζουν και στις μεγαλύτερες αρένες του κόσμου. Ως επί των πλείστων τουλάχιστον.
"Χαίρομαι" (;) που δεν παρευρέθηκα στην μικρότερη εμφάνισή τους στην Ευρώπη φέτος, γιατί θα θεωρούσα τον εαυτό μου μεγάλο γκαντέμη. Και τις 2 φορές που τους είδα ο κόσμος δεν ξεπέρασε τις 8.000 :roll:
Άβαταρ μέλους
By ChrispAceFrehley
#23959 ρε ειδα κατι φωτος απο Παρισι,δε μου φαινονται τοσο λιγοι
Άβαταρ μέλους
By PsychoHarry
ChrispAceFrehley έγραψε:ρε ειδα κατι φωτος απο Παρισι,δε μου φαινονται τοσο λιγοι

Τα νούμερα δεν τα βγάζω από το μυαλό μου. Οι φωτογραφίες πολλές φορές ξεγελούν. Βλέπεις την άλλη σε φώτο και σου φαίνεται μ**νάρα. Την βλέπεις live και είναι σαύρα.
Αλλωστε το ξέραμε εξαρχής ότι στο συγκεκριμένο venue δεν χωράνε πάνω από 7.000 άτομα.
By nickgr74
#23961 Πολλοι απο εδω μεσα...οπως κ εγω μεχρι πριν χρονια...μεχρι που βγηκε το βιβλιο aliveforever...
νομιζα οτι η μπαντα παιζει στην χειροτερη σε 10,000 κοσμο...ακομη κ στα 80ς....
καμια σχεση ποτε δεν ειχαν μεσο ΟΡΟ πανω απο 13,000....
ποτε δεν ηταν γηπεδικη μπαντα βλεπε.....u2,acdc...etc...
απλαειχε ποτιστει το μυαλο μας οτι οπου παιζουν ειναι τιγκα γεματο και γινεται της τρελης.....
---------------
παρακατω...
ακομη κ στα 70ς μονο η rnr over τουρνε ειχε 98.8% πληροτητα.
ουτε η love gun oute alive2 ακμη...τοτε-
ΤΑ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ειναι αλλη ιστορια πανε φαν απο ολα τα γκρουπ..κατι σαν γιορτη,πανυγηρι...
οποτε ειτε 100,000 η 500,000 δεν αλλαζει κατι..
--------------------------
το πιο σημαντικο...
για μετρηστε ποσες μπαντες απο τα70ς μπορουν να κανουν τουρνε?????
να μαζεψουν εστω κ 7-10,000 κοσμο μεσο ορο...
ειδικα χωρις 2 οριτζιναλ μελη και μονο 2 δισκους 17 χρονια....
ουτε 1 δεν μου ερχεται στο μυαλο...
ειναι αθλος που ακομη παιζουν εκει εξω...κ ειδικα απο το 2008 σχεδον ασταματητα...
-----------------------
απο την στιγμη που βγαινουν τα λεφτα για εταιρειες,θα περιοδευουν εως το τελος...
----
ακομη κ εδω αν ειχαν ερθει απο το 2008 4 φορες π.χ με εισητηριο 5 ευρω...παλι δεν θα γεμιζε το σταδιο...
μπορει το show να ειναι σουπερ για καποιον που παει 1 φορα....η ακομη με αραχνη που απλα ηταν ενα lighting ring, δεν υπαρχει κατι νεο....
π.χ σκηνικα διαφορετικα βλεπε HITS TOUR ME REVENGE TOUR...
+φωνητικα paul κτλ...
οποτε με ενα μεσο ορο παντα 7-12000 ειναι μια χαρα-
-------------------
λεφτα παρα πολλα δεν θα χωσουν ποτε σε σκηνικα...το παθημα του 79 τους εγινε μαθημα.
απο την αλλη αν εξαιρεσεις 2-5 γκρουπ....ελαχιστοι ξοδευουν για σκηνικα εστω κ τα μισα απο τους δικους μας...οι καιροι δυσκολοι.-
ακομη κ οι φαν σε αλλα κρατη δεν εχουν ατελειωτα λεφτα να πανε καθε φορα...
αλλωστε εχουν χορτασει kiss δεκαετιες τωρα-
By nickgr74
#23962 kai για να τα λεμε ολα...
αν δεκαετια 90ς 2000ς ειχαν βγει νεοι maiden,kiss,sabbath...δεν ειχε "πεθανει" η πεσει σε κομμα η ροκ σκηνη...
οι kiss,acdc k alloi.. θα ταν ιστορια η στην καλυτερη κατω 50%....
απο την στιγμη που δεν υπαρχει νεο αιμα...
οι δεινοσαυροι καλυπτουν το κενο...sabbath,kiss..etc etc...
p.x kanenas εφηβος στην δεκαετιατου 70 δεν θα πηγαινε να ακουσει κ να δει 50αρη 60αρη μουσικο....
Άβαταρ μέλους
By PsychoHarry
#23965 Έχει δίκιο ο Νίκος. Αυτή είναι η αλήθεια. Δυστυχώς (τουλάχιστον) εν έτη 2015 οι KISS δεν έχουν το status των AC/DC, των Metallica κλπ...
Βέβαια θεωρώ ότι ακόμα και τώρα ρίχνουν λεφτά στο show τους και είναι άκρως εντυπωσιακό. Από την άλλη προσωπικά, θεωρώ νίκη το γεγονός ότι ακόμα και τώρα παίζουν (τις περισσότερες φορές) σε ένα κοινό που προσεγγίζει τις 10.000.
Άβαταρ μέλους
By alexakiss
#23966 Οι KISS ανέκαθεν ήταν ποιο αγαπητοί στο κοινό εκτός Ευρώπης.Φαίνεται ξεκάθαρα από την όρεξη του κόσμου όταν τους βλέπει συγκριτικά με το ευρωπαϊκό κοινό. Αλλά εννοείτε πως συμφωνώ σε όσα λέτε γιατί τα πράματα καλώς η κακώς Έτσι έχουν
Άβαταρ μέλους
By EvilStrutter
#23971 Επανέρχομαι μετά από πολύ πολύ καιρό,για να μοιραστώ και εγώ την εμπειρία μου.
Πρώτη φορά,Βιέννη,έφυγα με δάκρυα στα μάτια από συγκίνηση και χαρά.
Το show,ο κόσμος,η δύναμη,το πάθος.
Μπορώ να καταλάβω γιατί είναι η αγαπημένη μου μπάντα.
Ευχαριστώ τον Σάκη,που προσφέρθηκε να με βοηθήσει από θέμα μεταφράσεων σε ό,τι ενδεχομένως χρειαζόμουν! Ψυχάρα!

Να περνάτε όμορφα,και ελπίζω να τους ξαναδούμε όλοι,κάπου κάποτε.

I wanted the best,I got the best!
Άβαταρ μέλους
By ChrispAceFrehley
#23974 Απλωθηκαμε σε ολη την Ευρωπη τελικα.Εγω ειδα στη βαρκελωνη την μπανταρα σε πολυ καλη φορμα,γουσταραμε τρελα.Ο κοσμος ηταν ψοφιος,καμια σχεση με μανδριτη απ οτι καταλαβα.γαμω τα κινητα,τα σελφοπαλουκα κλ.Τα υπολοιπα απο κοντα
Άβαταρ μέλους
By alexakiss
#23975 Θα συμφωνήσω στο γεγονός ότι πρέπει να τους δούμε όλοι μαζί. Αλλά παιδιά να ξέρετε ε; Εγώ είμαι στο κίνημα της πρώτης σειράς που δαγκώνει κάγκελο ε;
Άβαταρ μέλους
By EvilStrutter
#23976 Αφού το κοινό στην Ελλάδα ήταν μικρότερο και από ουρά σε κρεοπωλείο,και δεν επρόκειτο να έρθουν απ'τα μέρη μας,το εξωτερικό ήταν μια λύση. Πάντως,παιδιά, εκτός του ότι η Βιέννη ήταν απίθανη πόλη, το Rock In Vienna είναι ΠΟΛΥ οργανωμένο.Τίγκα,αστυνομικοί για να μην πατήσουν ο ένας πάνω στον άλλον οι θεατές, πολύς κόσμος από διάφορες χώρες. Σας το προτείνω,εάν αποφασίσετε ξανά εξωτερικό.

Εγώ πάλι γουστάρω να είμαι μπροστά μπροστά,αλλά όταν τρώω ξύλο(πχ Judas Priest στην Πλατεία Νερού) αρχίζω και κινούμαι προς τα πίσω με γοργούς ρυθμούς