Συντονιστής: KISS ARMY TEAM

Κανόνες Δ. Συζήτησης: Τα βίντεο να βάζετε ανάμεσα στο [youtube] κώδικα ΜΟΝΟ την κατάληξη μετά το http://www.youtube.com/watch?v= ΧΧΧΧΧΧΧ μόνο δηλαδή τα ΧΧΧΧΧΧ
Άβαταρ μέλους
By SamJam
τι να πω...το μπιπ την μάνα...

εμένα προσωπικά μου άρεσε κάπως ο ρυθμός...

αρκετά καλό cover αλλά σε μερικά σημεία παραείναι γρήγορο... :wink:

το έπαιξαν όπως οι KISS,λίγο πιο γρήγορα όμως....

όπως είδα και σε ένα σχόλιο,''...πήραν το πιο heavy τραγούδι των KISS και το έκαναν όσο πιο gay μπορούσαν...''

ξεκινάει στο 0:26...ναι αυτό το τραγούδι που ακούτε είναι το I love it loud!!αφού δεν το κατέχετε ρε παίδες γιατί το κάνετε το cover???????????
+1 bonus

γι'αυτό δεν έχω τίποτα να γράψω..... :D
Άβαταρ μέλους
By BartSimmons
SamJam έγραψε:+1 bonus

γι'αυτό δεν έχω τίποτα να γράψω..... :D

Τι να γράψεις; Ήταν ψιλοάκυρα και τα άλλα, αυτό όμως το παράκανε!!

Καλό ήτανε μωρέ το I love it loud, και μόνο που έγινε video clip καταλαβαίνεις πόσο ανεβάζει μία μικρομεσαία (και βγάλε) μπάντα!!
Άβαταρ μέλους
By SamJam
BartSimmons έγραψε:Καλό ήτανε μωρέ το I love it loud, και μόνο που έγινε video clip καταλαβαίνεις πόσο ανεβάζει μία μικρομεσαία (και βγάλε) μπάντα!!

δεν ήταν βίντεο κλιπ,απόσπασμα από ταινία ήταν,εκτός κι αν δεν κατάλαβα εγώ καλά! :D
Άβαταρ μέλους
By Ace_Nek
STAVROSKISS έγραψε:KAM,IA DIASKEYH DEN MPOREI NA NA MIASEI ME TO ALH8EINO TRAGOYDI TON KISS

Για άκου αυτά!!!!

Ψάξου youtube έχει και άλλα από αυτούς...
Άβαταρ μέλους
By unholy
#19898 Μπράβο ρε Νεκ, τα χω ακούσει καιρό τώρα αλλά ξέχασα να τα ποστάρω.Πολύ καλά!(και αγαπημένα)
Άβαταρ μέλους
By Ace_Nek
unholy έγραψε:Μπράβο ρε Νεκ, τα χω ακούσει καιρό τώρα αλλά ξέχασα να τα ποστάρω.Πολύ καλά!(και αγαπημένα)

Φίλε είναι νομίζω δικαιωματικά best KISS cover band χαλαρά. (Έπαιξαν και Nowhere To Run) :thnx:
Άβαταρ μέλους
By Ace_Nek

Το Nowhere To Run πάντα μέσα. Μη ξεχνιόμαστε...
Άβαταρ μέλους
By unholy
#19911 Σχεδόν pop κατάσταση αλλά φανταστική επιλογή κομματιών, πολύ καλή προσπάθεια.
Άβαταρ μέλους
By Ace_Nek
unholy έγραψε:Σχεδόν pop κατάσταση αλλά φανταστική επιλογή κομματιών, πολύ καλή προσπάθεια.

Αυτό γουστάρω σε τέτοιου είδους διασκευές. Το γεγονός ότι δεν παίζουν Detroit Rock City, Deuce, Strutter, Rock'n'Roll All Nite. Άλλωστε οι ίδιοι οι KISS τα έχουν λιώσει αυτά τα τραγούδια με αποτέλεσμα να υπάρχει άφθονος χώρος για τους υπόλοιπους. :wink:
Άβαταρ μέλους
By PsychoHarry
#19973 Αλλο ένα συγκρότημα προστέθηκε στη λίστα με αυτούς που έχουν διασκευάσει KISS .Αναφέρομαι στους Amon Amarth που στο νέο δίσκο παίζουν το War Machine.Δυστυχώς δεν το βρήκα στο ιντερνετ ακόμη να το ποστάρω...
Άβαταρ μέλους
By unholy
#19989 Μιας που το καφρέψαμε, μια πολύ ωραία διασκεύη που την έχουμε postarei
πριν 2 χρόνια είναι το Oath από Arch Enemy.Aν εξαιρέσεις τα φωνητικά, δίνουν στην παραγωγή του κομματιού τη δύναμη που κρύβει.Αλήθεια και ο PAUL_CARAVELO που εξαφανίστηκε??

http://www.kissonline.gr/forum/viewtopic.php?f=22&t=1316&p=14512&hilit=arch+enemy#p14512
Άβαταρ μέλους
By Ace_Nek
#19995 Θα απαντήσω όπως πριν 2 χρόνια. Κάφρικη διασκευή... :x
Άβαταρ μέλους
By unholy
Ace_Nek έγραψε:Θα απαντήσω όπως πριν 2 χρόνια. Κάφρικη διασκευή... :x

Ναι αλλά μόνο στα φωνητικά, ειδάλλως είναι πολύ δυνατή
Άβαταρ μέλους
By SamJam
ήμαρτον ρε συ,που λέει και ο Γεωργίου....
Άβαταρ μέλους
By sakismandratzis
#22659 με την ευκαιρία .. έκατσα άκουσα και τα από πάνω ...

γνωστά κ άγνωστα ..... άπιαστος βέβαια του satin
στα βραζιλιάνικα μου τα χαλάει η φωνή λίγο ....

αλλά ... πλάκα έπαθα με αυτό το Morgana LeFay
τι πράμα είναι αυτό ; και δεν είμαι μπιτάκιας και από
αυτούς του; άγριους ... όμως βάλε μου ολόκληρο κισσ σετ
έτσι και σκάω μέχρι και σε love parade ......

τσίτα τα volumia ....
Άβαταρ μέλους
By BartSimmons
PsychoHarry έγραψε:Αλλο ένα συγκρότημα προστέθηκε στη λίστα με αυτούς που έχουν διασκευάσει KISS .Αναφέρομαι στους Amon Amarth που στο νέο δίσκο παίζουν το War Machine.Δυστυχώς δεν το βρήκα στο ιντερνετ ακόμη να το ποστάρω...

Εδώ από Amon Amarth:
http://vbox7.com/play:590a34a8d2

Και εδώ από Six Feet Under:

Και για να μην ξεχνάμε γνωστούς δηλωμένους κισσάκηδες:
Άβαταρ μέλους
By sakismandratzis
#22666 και πάλι εδώ ... απλά αυτοί τα κάνανε covern πριν τους KISS

ετοιμάζω ένα cd με διάφορα τέτοια ... . + αυτό

για το οποίο θα έλεγα πως δεν το έκαναν covern οι KISS

καμιά σχέση ... απλά το μισό ρεφρέν έκλεψαν ..